Tarihçe

İZMİR EMLAK KOMİSYONCULARI ODASI

     İZMİR EMLAK KOMİSYONCULARI ODASI 10 MART 1999 YILINDA BAŞKAN MESUT GÜLEROĞLU TARAFINDAN KURULMUŞTUR. 2003 YILINDA ODA YÖNETİM KURULU, İZEKO’NUN KURULMASINA KARŞI ÇIKAN İZMİR EMLAK MÜŞAVİRLERİ DERNEĞİ SEÇİMLERİNDE BAŞKANI ADAY GÖSTERMİŞ VE BAŞKAN SEÇİMLERİ FARKLA KAZANMIŞTIR. ODA YÖNETİMİ TEK VÜCUT OLMUŞ VE BAŞARILI ÇALIŞMALARA İMZA ATMIŞLARDIR. YAPILAN ÇALIŞMALAR İLE 2003 YILINDA HER EMLAKÇININ UYMASI GEREKEN MECBURİ STANDARTLAR ÇIKARTILARAK, UYMASI İLE İLGİLİ OLARAK TÜM ÜYELERE BİLGİ VERİLMİŞTİR. BÖLGE TOPLANTILARI VE GAZETE İLANLARI ARACILIĞIYLA ODA PERSONELİNİN VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİN KATKILARI VE BİZZAT BU ÇALIŞMALARDA BULUNMALARI ÜYELERİMİZE GELECEK KONUSUNDA IŞIK TUTMUŞTUR. STANDART GEREĞİ AÇILAN KURSLARDA TÜM EMLAKÇILARIMIZ EĞİTİM GÖRMÜŞ VE SERTİFİKALARINI ALMAYA HAK KAZANMIŞLARDIR.

     İZMİR EMLAK KOMİSYONCULARI ODASI’NIN KİRALIK OLAN OFİSİ 2005 YILNDA MARANGOZLAR ODASI’NDAN SATIN ALINMIŞ VE TAŞINMAZIN TAPULARI İZEKO ADINA TESCİLLENMİŞTİR. YİNE 2005 YILINDAN İTİBAREN ÇEŞİTLİ BANKALAR İLE BİRLİKTE YEMEKLİ ORGANİZASYONLAR DÜZENLENEREK ÜYELERİMİZ BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMIŞ, ÜYELER ARASI BİRLİK VE BERABERLİK SAĞLANMIŞTIR.

     2009 YILINDAN İTİBAREN İSE İZMİR EMLAK MÜŞAVİRLERİ DERNEĞİ İKTİSADİ İŞLETMESİ İŞBİRLİĞİ VE BANKALAR İLE BİRLİKTE SIRASI İLE

  1. DOĞAN CÜCELOĞLU
  2. BURCİN DOĞRU
  3. ÜSTÜN DÖKMEN
  4. İLKNUR GÜNTÜRKÜN KALIPÇI

İLE EĞİTİM SEMİNERLERİ DÜZENLENMİŞTİR.

     ODAMIZ TÜM KURUMLARLA UYUM İÇİNDE OLUP, KURUMLARARASI BİRLİK VE BERABERLİK SAĞLANMIŞTIR. ODA BAŞKANI VE YÖNETİMİ TARAFINDAN ÜYELERİMİZ DE HER ZAMAN EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDİLMEYE DEVAM EDİLECEKTİR.